100 lat doświadczenia w stolarce

Pasja do drewna i przywiązanie do tradycji pozwala nam tworzyć okna i drzwi, które przetrwają próbę czasu

Zamiłowanie do drewna jest w naszej rodzinie procesem wielopokoleniowym. Już w 1928 roku bracia Jan i Franciszek Nowak założyli pierwszy zakład stolarski naszego domu. Ich warsztat mieścił się w Rydzynie, gdzie przy użyciu takich ręcznych narzędzi jak piły, strugi czy dłuta, tworzyli podwaliny dla wieloletniej tradycji.

Bracia Jan i Franciszek prowadzili swój zakład aż do wybuchu II Wojny Światowej.

Old picture of our family company

Po zakończeniu wojny Franciszek Nowak otworzył drugi w rodzinie zakład stolarski, ulokowany w Zielonej Górze. Tamtejszy warsztat prosperował następnie przez 5 lat, przenosząc się do Święciechowy, znajdującej się nieopodal Leszna. Zakład Stolarski niedaleko Leszna funkcjonował w tej formie do 1986 roku.

W latach tych zakład został przejęty przez najmłodszego z synów.

Mistrzostwo stolarskie przechodzące z ojca na syna

Starszy syn Grzegorz zdobył zaszczytny tytuł mistrza stolarskiego. Tak jak i ojciec rozpoczął pracę w wyuczonej profesji by stać się ekspertem w dziedzinie stolarstwa. 

Swoje pierwsze kroki stawiał pod szyldem leszczyńskiej spółdzielni.

Po wielu latach zdobywania doświadczeń otworzył własny zakład stolarski w Lesznie. Miało to miejsce w roku 1983.

Old tools from our company history

Obecny kierunek

Połączenie tradycji i najnowszej technologii pozwala nam realizować Państwa najbardziej skomplikowane potrzeby

W 2006 roku pieczę nad zakładem przejął Dariusz Nowak, który kontynuuje wieloletnią tradycję mistrzów stolarskich z rodziny Nowak.

Pod obecnymi sterami firma znacząco się rozrosła, rozszerzając tym samym swój asortyment o okna i drzwi z PCV.

CNC Operator

Na przestrzeni ostatnich lat marka Stolarstwo Nowak ugruntowała swoją pozycję jako rzetelnego producenta i pewnego partnera w poważnych inwestycjach. 

Wieloletnie doświadczenie na rynku zamówień publicznych pozwala nam na finalizację najtrudniejszych projektów. Ugruntowana pozycja naszej firmy na rynku stolarki budowlanej to efekt setek zamówień i wspaniałego wyglądu naszych produktów po wielu latach od montażu.

Modern technology in our process

Zaangażowani specjaliści i eksperci w swoim fachu pomogą państwu zrealizować dowolną wizję i projekt. Nasze projekty cieszą oczy i upiększają wnętrza klientów na długie lata po realizacji.

Przetwarzamy Twoje pliki Cookies. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej na temat sposobu w jaki przetwarzamy te dane.